Kurtka Lana di Prima

649.50 

Dopasowana kurtka typu bosmanka z szerokimi klapami i nowoczesnym kołnierzem sztormowym to doskonała propozycja na jesienne i zimowe chłody. Uszyta została z niezwykle miękkiej i ciepłej włoskiej tkaniny o znakomitym składzie. Wełna jagnięca to wełna owcza najwyższej jakości, jest znacznie lżejsza i delikatniejsza od tradycyjnej wełny. Dodatek wełny z merynosów sprawia, że kurtka sprawdzi się nawet przy nagłych przymrozkach. Tkanina została wzbogacona o kaszmir i jedwab co czyni ją wyjątkowo luksusową.

Taliowana kurtka utrzymana w niebieskiej kolorystyce zapinana na dwa rzędy herbowych, srebrnych guzików wyprodukowanych we Włoszech, które nadają kurtce militarnego charakteru. Dwukolorowe, szlachetne włókna tkaniny tworzą na jej powierzchni wyrazisty, a przede wszystkim, modny w tym sezonie deseń w postaci jodełki.

Modelka ma 176 cm wzrostu i ma na sobie rozmiar S.


Skład: 70% wełna jagnięca, 10% wełna merino, 10% kaszmir, 10% jedwab

Podszewka: 52% wiskoza, 48% poliester


Skład i pielęgnacja

Peelingowanie to naturalny proces występujący podczas użytkowania wyrobów wełnianych. Wbrew powszechnemu przekonaniu o tym, że wełna się nie mechaci i im droższy produkt tym mniejsze ryzyko peelingowania, zakup nawet bardzo ekskluzywnego produktu nie zagwarantuje nam uniknięcia takiego zjawiska. Powód jest prosty – wełna się mechaci.
Wełna peelinguje się pod wpływem standardowego użytkowania, ponieważ materiał stale pracuje podczas jego noszenia. Rozciągając tkaninę naruszamy krótsze włókna materiału, które z kolei zaczynają się plątać pod wpływem tarcia. Dlatego kurtki, marynarki czy spodnie wełniane lub z domieszką wełny, należy regularnie szczotkować, rzadziej – golić.
W zależności od rodzaju wełny i splotu używaj grzebienia lub szczotki do czesania wełny. Najlepiej sprawdzi się szczotka z obrotową głowicą z welurową powierzchnią czyszczącą, która skutecznie usuwa drobne zmechacenia, kurz, sierść, paproszki, przy tym wyczesuje włókna tkaniny odświeżając naszą odzież.
Nieregularna pielęgnacja może skończyć się potrzebą zgolenia zbyt dużych i mocno poplątanych kulek w konsekwencji czego tkanina straci swą puszystość i gęstość, a w skrajnych wypadkach możemy uszkodzić strukturę tkaniny zwyczajnie przerywając ciągłość włókien.
PRANIE:
Dzięki swoim właściwościom, wełna czyści się sama. Nie pochłania zapachów, odprowadza wilgoć i nie przyjmuje zabrudzeń. Nie jest zatem konieczne częste jej pranie, wręcz przeciwnie, tkaniny wełniane nie lubią długich kąpieli.
Odpowiednia pielęgnacja wełnianej kurtki znacznie wydłuży jej żywotność, zapewni dobry wygląd oraz podniesie komfort użytkowania. Poniżej przedstawiamy kilka prostych wskazówek, dzięki którym Twoja odzież zachowa właściwe walory estetyczne i użytkowe oraz nie straci na jakości wraz z upływem lat.
  • oczyszczaj tkaniny przez wyczesywanie kurzu i zanieczyszczeń szczotką do czyszczenia wełnianych produktów,
  • plamki, zabrudzenia natychmiast usuwaj wilgotną, gładką szmatką lub miękką gąbką,
  • wietrz odzież,
  • zastosuj „kąpiel parową” – wystarczy, że powiesisz kurtkę w łazience podczas zażywania kąpieli, aby wyprostować zagniecenia
  • jeśli kurtka namoknie przez deszcz czy śnieg- pozwól jej wyschnąć w temperaturze pokojowej, nie należy suszyć jej na grzejniku ani suszarką, ponieważ wysoka temperatura zniszczy delikatną strukturę włókna
  • w sezonie letnim przechowuj kurtkę wieszając ją na drewnianym wieszaku ciasno między innymi ubraniami
  • zadbaj o cyrkulację powietrza w miejscu, gdzie przechowujesz ubrania,
  • nie pocieraj tkaniny ani o siebie, ani o inne ubrania, gdyż może zacząć się filcować,
  • jeżeli oczyszczanie ubrań na sucho nie powiedzie się, wówczas oddaj je do sprawdzonej pralni.

Odzież wełniana ma szereg właściwości, które czynią ją wyjątkową. Dbaj o nią każdego dnia, a będziesz się cieszyć wyjątkową jakością, która otula Twoje ciało.

Wymiary

TABELA ROZMIARÓW
SMLXL
OBWÓD BIUSTU98102106110
OBWÓD TALII86909498
OBWÓD BIODER110114118122
SZEROKOŚĆ PLECÓW39404142
DŁUGOŚĆ TYŁU69696969
DŁUGOŚĆ RĘKAWA63636363